TRZECIA EDYCJA AKCJI „SPRZĄTAMY WRZĄSOWICE” ZA NAMI.


 

Dzięki wsparciu mieszkańców, Wrząsowice znów są czystsze. Podczas akcji zebrano kilkadziesiąt worków śmieci, głównie z poboczy dróg gminnych. Tym razem akcja trwała krócej, dzięki wcześniejszym edycjom śmieci jest zdecydowanie mniej i ich uprzątnięcie zakończyło się przed godziną 14-tą. Zakończyliśmy tradycyjnie; kiełbaskami z rusztu i ciekawymi dyskusjami pomiędzy Wrząsowianami. Kilka zdjęć w galerii.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Szczególnie Młodym Obywatelom, którzy licznie włączyli się do akcji i pokazali jak brać sprawy w swoje ręce. To właśnie uczniowie Naszej Szkoły byli najliczniejszymi uczestnikami tej edycji sprzątania, a ich zapał napędzał pozostałych.

Dziękujemy też Panom z ZGK, którzy sprawnie odebrali on nas zebrane worki śmieci.

I na koniec informacja, która daje nadzieję na kolejną, trwałą poprawę czystości naszych ulic. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, przy ulicach gminnych Wrząsowic umiejscowione zostaną kosze uliczne. Na początek udało nam się przekonać gminę do zakupu sześciu sztuk. Pokażmy, że z nich korzystamy i że wpływa to na poprawę czystości ulic. Kosze zostaną zamontowane na słupkach z nazwami ulic, niestety gmina ma opóźnienia w ich montażu.

Raz jeszcze dziękujemy za włączenie się do akcji.

Zarząd Stowarzyszenie ZŚDW.